Loading...
Hakkımızda 2018-02-28T14:53:44+00:00

Hukuk Büromuz; ulusal ve uluslararası alanda yerli ve yabancı şirketler ile gerçek şahıslara sürekli güncellenen hukuk sistemine uygun olarak kanun işlerinde ve hukuki meselelerde mütalaa vermek, mahkeme, hakem veya yargı yetkisini haiz bulunan diğer organlar huzurunda gerçek ve tüzel kişilere ait hakları dava etmek ve savunmak, adli işlemleri takip etmek gibi hizmetleri  bağımsızlık, gizlilik, dürüstlük, güven, müvekkilinin işini gizli tutma ve meslek sırrına saygı gösterme ilkelerine bağlı kalarak yerine getirmekte olup, temsil ettiği müvekkilleri için en hızlı ve en uygun hukuki çözümleri üretmektedir.

Hukuk Büromuz mesleki faaliyetini yerine getirirken hukuki sorunun müvekkillerinin ruh dünyasındaki öznel sembolizasyonunu çözümleyen bir tutumla, bir taraftan adli gerçeğin oluşmasına katkı sunmakta, diğer taraftan da müvekkillerinin hak ve özgürlüklerini savunmaktadır.

Bu site Türkiye Barolar Birliği’nin Meslek Kurallarına ve Reklam Yasağı Kurallarına tabidir. Sitenin kendisi, logosu ve içeriği, reklam iş geliştirme ve benzeri amaçlar ile kullanılamaz. Bu web sitesine link yaratmak yasaktır. Sitede yer alan bilgilerin bir kısmı yahut tamamı herhangi bir bildirim zorunluluğu olmaksızın değiştirilebilir.

Bu sitede bulunan bilgilerin tamamı sadece kişisel ve gayri ticari amaçlarla erişime açılmıştır. Ziyaretçiler bilgilerin yanlış olduğunu veya kendilerinin bu bilgiler sebebiyle bir zarara uğradıklarını iddia edemezler. Sitede yer alan bilgi ve belgelerin kullanımı sonucunda doğabilecek her tür zarardan kullanıcı sorumludur. Sitede yer alan hiçbir görüş, yazılı ya da görsel materyal site sahibinin yazılı izni olmadıkça kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olduğundan, hukuken mağdur olmuş kişiler sadece site içeriğine dayanarak hareket etmemeli ve herhangi bir hukukçudan profesyonel yardım talep etmelidir.

Sarıkaya Law Firm was established by lawyer Muhammed Sarıkaya. Although our head office is in Ankara, we have cooperating partner law firms and lawyers especially in big cities like İstanbul and İzmir who are always ready for any assistance.
We have the right and qualification to represent our clients in all kind of law instances and public institutions interior the frontiers of the Republic of Turkey and specialized in judicial and extrajudicial operations and claims, the specialist in every subject of the Civil, Commercial, Labour, Tax, Criminal, Administrative Laws.
Our major fields of experience and exercise consist of Law of Liabilities and Obligations, Code of Commerce, Law of Execution and Bankruptcy, Stock Exchange Market Law, Tax Law and Administration Law together with important penal cases.
In addition to the execution of the duty to conduct the actions in courts, we provide permanent consultancy services to many major companies. Permanent consultancy services include dealing with the preparation of the tender offers which would be submitted to governmental and non-governmental organizations, handling with forming of joint-ventures and consortiums.